Drogowskazy Kariery

Darmowe warsztaty i konferencja dla studentów

cover

 

Czy myślałeś już o tym, co po studiach?

Studenci, którzy otrzymują najlepsze warunki zatrudnienia i odnoszą sukcesy, najczęściej interesują się swoją karierą jeszcze przed odebraniem dyplomu. Dzięki temu płynnie przechodzą z bycia stereotypowym nowicjuszem do bycia wartościowym pracownikiem, a później dobrze zarabiającym ekspertem w swoim fachu.

Co więcej, każdego roku tytuł naukowy traci na znaczeniu. W 2012 magistra posiadało blisko 30% aktywnych zawodowo Polaków, podczas gdy w 2000 było ich zaledwie 11%. Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat, liczba ta wzrośnie do 40%. Należy również pamiętać, że wśród osób młodych, szukających pierwszej pracy, odsetek ten będzie nieporównywalnie wyższy (w 2012 wynosił on 40%).

Ponieważ wykształconych młodych ludzi jest tak wielu, pracodawcy wykorzystują to na swoja korzyść wybierając tych najszerzej wykształconych i doświadczonych. Od studentów zaczyna wymagać się więcej, począwszy od stażu w podobnej pracy, przez działalność w organizacjach studenckich na umiejętnościach miękkich kończąc.

Konkurencja nie śpi

Każdego roku coraz więcej studentów bierze udział w szkoleniach, warsztatach i innych działalnościach pozauczelnianych by zwiększyć swoje szanse na bycie zauważonym przez pracodawcę.

Do wiedzy i umiejętności wynoszonych z takich wydarzeń dochodzi jeszcze jeden bardzo ważny element – znajomości i kontakty biznesowe. Jak się okazuje, pracodawcy też są ludźmi, z którymi można zwyczajnie porozmawiać, podzielić zainteresowaniami i być może, wyświadczając drobną przysługę, przesunąć swoje CV w górę sterty pełnej magistrów.

Jak ty możesz się wybić?

By ułatwić życie studentom pragnącym świadomie kreować swoją karierę, Niezależne Zrzeszenie Studentów stworzyło projekt Drogowskazów Kariery. To seria warsztatów i konferencja, które zbudują most między światami biznesu i uczelni.

 

Koordynator Drogowskazów Kariery PG

Michał Dublinowski

 

 

 

spod