Inspiration for everyone

Jak odnaleźć siłę i motywację do działania ?

1
Magiczny, niesamowity czas !
2
Żyj tu i teraz !
3
Bo nie ma słońca …
4
Snapchat – co to ?
5
Jak zrujnować swoje życie?
6
Pokonaj swoją nieśmiałość !
7
STRES vs JA
8
Piniądz
9
Klucz do sukcesu…
10
Życie pełne pasji !!!

Magiczny, niesamowity czas !

Przed nami niesamowity czas – święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas osobisty, czas rozmów, wspomnień, uśmiechu radości. Kluczem do sukcesu odkrycia piękna Świąt Bożego narodzenia, jest przeżywanie ich, czyli chęć bycia tu i teraz. Stajemy się lepszymi ludźmi, bardziej wrażliwymi na drugiego człowieka, zauważamy więcej dobra w naszym życiu. Tradycja przeplata się z duchowością. Nie poddawajmy się komercyjnemu spłaszczeniu wymiaru tych świąt. Przecież w nich kryje się tyle dobra, że warto wyciągnąć z nich dla siebie wszystko co najlepsze.

 

Drogi czytelniku,

chciałbym Ci życzyć:

-dużo spokoju, harmonii,

-rozwoju duchowego, osobistego,

-braku używania komórki (chociażby podczas kolacji wigilijnej :) ),

-jedności,bez odrzucania czegokolwiek i kogokolwiek,

-uśmiechu, radości,

wszystkiego co najlepsze!

 

Pozdrawiam,

Michał Dublinowski

Pokonaj swoją nieśmiałość !

Nieśmiałość to cecha bardzo negatywna, która w codziennym życiu bardzo nam przeszkadza. Czy zdarza się Tobie nie podejść do pięknej dziewczyny lub przystojnego faceta? Czy towarzyszy Ci uczucie zakłopotania, kiedy wchodzisz do miejsca gdzie nie znasz większości osób? Czy czujesz się zestresowany, kiedy przemawiasz przed większą grupą? Czy ciężko poprosić Ci o pomoc? Czy bałaś się oceny przez znajomych i nie wyrażałaś poprzez to swoich poglądów? Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, to zapraszam Ciebie do dalszego czytania. Więcej

STRES vs JA

Szybsze tętno, wzmożona potliwość, przyspieszony oddech z pewnością znacie to z autopsji. Stres jest normalną reakcją obecną w naszym życiu. Nie możemy się go bać, musimy nauczyć się z nim radzić. Może on wpływać dobrze jak i źle na jakość naszego życia. Optymalny poziom stresu powoduje że jesteśmy bardziej zmotywowani co pozwala lepiej funkcjonować i osiągać wyznaczony przez nas cel. Zaś najgorszy jest stres paraliżujący, paraliżuje on nasz egzamin, demotywuje i ciężko jest nam poprawnie egzystować. Życie w ciągłym stresie staje się normą, przy obecnym stylu życia, każdy chce wszystko na wczoraj, co niestety negatywnie wpływa na stan naszego zdrowia.

 

Czas na wojnę ze stresem, to kilka sposobów aby sobie z nim poradzić:

 

  • Po pierwsze pozytywne myślenie. Zawsze staraj się nastawić, że uda Ci się zrealizować cel. Popatrz na to ile pracy włożyłeś w przygotowania, dlatego z pewnością sobie poradzisz.

 

  • Po drugie odpowiednia ilość snu. Pamiętaj, że twój organizm musi się zregenerować, więc dostarcz mu około 8 godzin snu.

 

  • Po trzecie ćwiczenia relaksacyjne. Jeżeli czujesz niepokój, zdenerwowanie wykonaj powolny głęboki wdech i wydech, rozmasuj swoje uszy, medytuj.

 

  • Po czwarte nie przebywaj wśród osób które się stresują. Przed egzaminem lub innym ważnym wydarzeniem staraj się przebywać wśród takich osób, które na luzie podchodzą do sprawy.

 

  • Po czwarte rozmawiaj o swoich problemach. Nie duś w sobie nurtujących ciebie spraw, nie wstydź się poprosić o wsparcie. Sprawi to z pewnością, że poczujesz się lżej.

 

  • Po piąte ustal hierarchię zadań i celów. Dzięki temu w sposób poukładany będziesz przechodzić z puntu do punktu(odnośnie tego jak układać plan można poczytać w poprzednim wpisie)

 

  • Po szóste odpowiednia dieta oraz ćwiczenia. Pamiętaj przede wszystkim aby zadbać o nawadnianie swojego organizmu, twoja dieta powinna być wzbogacona m.in. w magnez. Ruch jest bardzo ważny pobiegaj kilka minut dziennie, poćwicz w domu, pamiętaj ruch to zdrowie!

 

  • Po siódme przekaż część pracy innym. Nie rób wszystkiego sam, zlecaj część swoich zadań aby móc w 100 % skupić się na tym co chcesz robić.

 

Zaakceptuj, że stres to nieodłączny element naszego życia i to od ciebie zależy w jakim stopniu sobie z tym poradzisz.

Życzę powodzenia a wszystkim studentom zdanej sesji !

 

Pozdrawiam

Michał Dublinowski

Klucz do sukcesu…

Czym jest tytułowy klucz do sukcesu?
Często stawiamy sobie pytanie, jak to się dzieje, że ludzie którzy posiadają wysoki iloraz inteligencji są niewyróżniającymi się pracownikami i nie osiągają sukcesów.

Kilkanaście lat temu kiedy tytuł magistra znaczył bardzo dużo i był samowystarczalny, teraz potrzebuje dodatkowo tak zwanych kompetencji miękkich.

Więcej