Snapchat – co to ?

Po co ludzie tego używają? O co w tym wszystkim chodzi?

Unikalność Snapchata polega na tym, że treści tworzone przez użytkowników znikają po krótkim czasie i nie są nigdzie zapisywane. Dzięki temu ludzie udostępniają więcej, niż w przypadku Facebooka, czy Instagrama, gdzie raz opublikowane zdjęcie, czy wpis, pozostaje w internecie na zawsze. Cała zabawa ze Snapchatem polega na wysyłaniu sobie materiałów( zdjęć, filmów, wiadomości), które mogą mieć czas wyświetlania od 1 do 10 sekund.

 

Tak więc po pobraniu aplikacji i zalogowaniu się w niej, wyświetli się Wam główny ekran oraz automatycznie otworzy aparat. Prosta instrukcja: Kliknij=zrobisz zdjęcie, Przytrzymaj=nagrasz filmik(max 10sekund). Snapchat posiada dwie funkcje komunikacji: prywatną i MyStory. Różnica jest taka, że poprzez wysłanie „snapa” przez MyStory zostaje on widoczny przez 24h, zaś prywatnie znika po odczytaniu.  Jedyną formą aby zachować czyjeś zdjęcie, to zrobienie zrzutu ekranu. Snapchat dodaje co jakiś czas bardziej lub mniej ciekawe opcje, filtry, poprzez co zyskuje na swojej atrakcyjności.

 

Snapchat to dla mnie aplikacja, której przylepiłbym łatkę „Carpe Diem”. Dopóki człowiek sam nie zacznie z tego korzystać, może myśleć że jest to po prostu durne. Mi ta aplikacja daje dużo radości, kiedy sam tworzę „snapy”, ale również kiedy je otrzymuję. Z przyjemnością lubię wysyłać zdjęcia, przed lub po treningu, poprzez co mogę zmotywować innych do aktywności fizycznej. Uśmiech jest najczęstszą reakcją na otrzymane zdjęcia, poprzez co człowiek jeszcze lepiej się czuje.

Ciekawą opcją jest obserwowanie naszych ulubieńców:  artystów, podróżników, stylistów. Osobiście preferuję obserwowanie osób, które podróżują, gdyż poprzez Snapchata można przenosić się z nimi w różne zakątki świata.

 

Traktuję go jako zabawę, sprawia mi frajdę, bo daje sporo możliwości.

Może kiedyś mi się znudzi, lecz na razie daje mi sporą rozrywkę, co znaczy, że nie jest stratą czasu.

Warto spróbować i się nie bać.

IMG_1296

Nie krępuj się! :)

Pozdrawiam,

Michał Dublinowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>