Życie pełne pasji !!!

Masz możliwość żyć pełnią życia, ale często nie korzystasz z tej szansy. Żyjesz z dnia na dzień. Ciężko Ci wstać z łóżka, rozpocząć nowy dzień, bo po co? Aby znowu pójść do pracy, gdzie szef Ciebie wyzyskuje. Aby pójść na uczelnie, kiedy ten kierunek Ciebie w ogóle nie interesuje.

Pomyśl jaki ogromny dar otrzymałeś w momencie swoich narodzin?

Tym darem jest ŻYCIE.

 

A teraz wyobraź sobie taką sytuację wstajesz rano z uśmiechem na ustach, zmotywowany i nie możesz się doczekać aby pójść do pracy lub na uczelnię. Brzmi to jak bajka? Uwierz mi, że właśnie tak wygląda życie pełne pasji. Jest ono w stu procentach do osiągniecia dla Ciebie. Moją pasją jest pomaganie innym, kiedy mogę w czymś komuś pomóc; podzielić się wiedzą, wykonać jakąś usługę zaopiekować się osobą w potrzebie jestem szczęśliwy. Uwielbiam słuchać, rozmowa z ludźmi to 70% mojego dnia. I wiesz co jest najlepsze, że uśmiech nie schodzi z mojej twarzy za często. Dlaczego? Bo moją pasją jest „służyć” innym.

Po przeczytaniu tego tekstu Twoje życie się nie odmieni, ale dam Ci wskazówki aby takie właśnie mogło się stać.

 

Tak więc chwyć czystą kartkę oraz długopis i zadaj sobie pytanie…

W czym jestem dobry?

Przypomnij sobie sytuację ze swojego życia, kiedy wykazałeś się swoją wiedzą, kiedy organizowałeś przyjęcie. Może jesteś dobry w projektowaniu, programowaniu, pisaniu, kontaktach interpersonalnych. Z pewnością masz jakieś talenty i umiejętności. Pomyśl co ciebie ekscytuje.

Pamiętaj, że tylko Ty sam możesz znaleźć swoją pasję, postaraj się o ciszę, poświęć na to minimum godzinę.

Kiedy jesteś w księgarni, zastanów się w jakim dziale spędzasz najwięcej czasu?

Czy jest to psychologia, historia, nauka, poradniki ? W ten sposób określisz mniej więcej krąg swoich zainteresowań.

Kiedy ostatnio straciłeś poczucie czasu? Co wtedy robiłeś ?

Pamiętasz ten przyjemny stan kiedy tak bardzo się w coś wkręciłeś, że zapomniałeś o Bożym świecie. To cudowne uczucie, gdy coś robisz nie myśląc o mijającym czasie. W końcu szczęśliwi czasu nie mierzą.

Co mógłbyś wykonywać charytatywnie aby przynosiło Ci radość?

Wspaniałe w życiu są chwile kiedy możesz coś wykonać i być z tego zadowolony, nie oczekując na zapłatę. Liczy się dla ciebie doświadczenie, kontakty, radość, którą czerpiesz z wykonywania tej czynności.

Co Ciebie ciekawi, o jakiej tematyce strony internetowe przeglądasz najczęściej?

Kiedy mamy choć chwilę wolnego czasu, w dzisiejszym świecie, większość z nas zagląda do sieci. Zastanów się o jakiej tematyce artykułów tam szukasz.

Gdybyś miał pewność że nie odniesiesz porażki co byś zrobił?

Stawiając sobie jakieś cele w życiu, zazwyczaj obawiamy się że coś może nie pójść po naszej myśli. Kiedy byś miał stu procentową pewność, że Ci się uda, czym byś się zajął? Założyłbyś fundację ? Zaczął chodzić na randki? Otworzyłbyś sieć sklepów sprzedające rowery i akcesoria? A może całkiem coś innego?

 

Szukanie pasji w swoim życiu to sprawa niezwykle ciężka, ale warta poświęcenia. Kiedy już znajdziesz swoją pasję będziesz miał coś co zmieni Twoje życie na wiele sposobów a ty będziesz się budził każdego ranka i z uśmiechem na ustach przeżywał każdy dzień.

Powodzenia!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>