Żyj tu i teraz !

Dokładnie. Często się słyszy i łatwo się mówi „Żyj tu i teraz”. Ale co to właściwie oznacza?

Niby to takie oczywiste!

Większość ludzi na świecie 99% swojego życia spędza na myśleniu o przeszłości lub przyszłości, prawie nigdy nie koncentrując się na tym momencie. Twój umysł komentuje i osądza. Ile razy powtarzałeś sobie gdybym się więcej uczył, to nie miałbym tak ciężkiej sesji. Dlaczego zaufałem niewłaściwej osobie? Gdybym biegała, miałabym teraz lepszą figurę.

TO BYŁO WCZORAJ! Wypominanie sobie dawnych porażek i błędów nie ma sensu. Cokolwiek byśmy nie robili, to już nic nie możemy zrobić stało się i już. Należy wyciągnąć wnioski i żyć dalej.

„Dano ci czas i nie zmarnuj go, żyjąc cudzym życiem. Nie daj się zwieść dogmatom, co polega na życiu wedle tego, co wymyślili inni. Niech w hałasie cudzych głosów nie zatonie twój własny głos. I co najważniejsze, miej odwagę, by iść za głosem serca i duszy. One jakoś wiedzą, kim naprawdę chcesz się stać.”

Steve Jobs


Przypomnij sobie swoje całe dzieciństwo, byłeś wtedy w stanie tu i teraz, w pełni doświadczałeś rzeczywistość. Wydaje Ci się że ten stan już nigdy nie wróci? Mylisz się!

Pomyśl sobie, że to co robiłeś wczoraj, wszystkie złe wspomnienia nie mają znaczenia, Dzisiaj jest nowy dzień i chcę go przeżyć z uśmiechem na ustach. Pamiętaj, że to ty kreujesz twoje życie, że to ty własnymi myślami i działaniami zmieniasz świat wokół siebie.

”Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, a drugi jutro. Dzisiaj jest właściwy dzień aby kochać, wierzyć i w pełni żyć.

Dalajlama              

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>