Projekt Młodzi w Przyszłość

W dniach 5-6 grudnia 2015 roku odbywał się projekt „Młodzi w Przyszłość”. W ramach projektu podopieczni świetlicy środowiskowej z Warszawy mieli okazję odwiedzić Gdańsk.

Pierwszy dzień projektu rozpoczęły warsztaty plastyczne, które dzięki uprzejmości dyrekcji odbyły się w placówce świetlicy środowiskowej „Grodzisko”. Prowadząca, Nicole Bednarz pokazała młodzieży jak za pomocą techniki grattage’u stworzyć piękne ilustracje.

Kulminacją pierwszego dnia była wycieczka do Sopotu i spacer molem. Mimo silnego wiatru dzieci chętnie spacerowały główną arterią miasta, by wreszcie trafić na upragniony cel spaceru.

Drugi dzień zaczął się również warsztatami, ale tym razem z umiejętności miękkich oraz technik uczenia się pt. „Be Smart. Study Smart” prowadzone przez Martę Sadowską. Tym razem młodzież zapoznała się m.in. z treningiem szybkiego czytania i metodami zapamiętywania.

Tuż przed wyjazdem grupa miała możliwość odwiedzić Ośrodek Kultury Morskiej. Do sali interaktywnej młodzież początkowo podeszła z pewną dozą nieśmiałości, ale w miarę upływu czasu zaczęli się coraz lepiej bawić.

Dodatkową atrakcją pobytu w Gdańsku był jarmark świąteczny na Placu Węglowym. Podziwiać można było wspaniałe iluminacje. Pobyt zgrał się w czasie również z przybyciem wioski Coca Coli w okolice jarmarku.

Opinia całej grupy była jednogłośna: wszystkim zaplanowane atrakcje bardzo się podobały.

 

Jeden komentarz

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>